Jak skrócić czas wdrożenia magazyniera?

Osoby zarządzające magazynem i odpowiedzialne za nowych pracowników doskonale wiedzą jak ważny jest krótki czas wdrożenia nowego magazyniera. Im szybciej nowa osoba będzie samodzielnie wykonywać swoje obowiązki tym szybciej zacznie odciążać współpracowników, poprawi efektywność magazynu, ale również zwiększy się szansa na jej stałe zatrudnienie.  

Często zdarza się sytuacja, w której doświadczony personel jest świadomy wad i błędów w rozlokowaniu towaru oraz specyfiki ich pracy. „Kontrolowany bałagan” ma kreować przeświadczenie o ich niezbędności oraz niewymienialność dla organizacji, co jest dla nich gwarancją zatrudnienia. Proste sprawy urastają do spraw trudno rozwiązywalnych. Dlatego należy dążyć do uproszczenia oraz standaryzacji pracy magazyniera.

Sytuację taką może poprawić wdrożenie skutecznego systemu informatycznego do zarządzania magazynem WMS oraz wyposażenie szeregowych pracowników w odpowiednie narzędzia. Musi to być efektywne i intuicyjne urządzenie, które codziennie będzie wskazywać zadania do realizacji oraz będzie bardzo łatwe w obsłudze. Bez wątpienia takim rozwiązaniem jest kolektor danych, który nawiguje pracownika i deleguje kolejne zadania. Dzięki systemowi WMS możemy zmierzyć efektywność pracy takiego pracownika. Unikniemy również opóźnień i błędnych wysyłek i wydań towarów. 
Wdrożenie nowego pracownika do pracy sprowadza się do nauczenia obsługi programu na kolektorze danych oraz kilku asyst w przeprowadzeniu procesu realizacji zleceń z kolektora.

Przykładowe zadania realizowane przy użyciu kolektora danych oraz systemu WMS WAPRO MAG:

  • Realizacja wydania;
  • Weryfikacja przychodu;
  • Migracja lokalizacji;
  • Remanent;
  • Wydanie paczek;
  • Przygotowanie zamówienia

W praktyce wykonywanie tych zadań z kolektorem danych sprowadza się do skanowania kodów kreskowy, potwierdzania informacji bądź ich wprowadzania. Intuicyjność i powtarzalna etapowość każdej czynności gwarantują szybkie wdrożenie nowych pracowników. 

 

Zamów bezpłatną konsultację