Pomoc programu WMS
Formularz kontaktowy firmy X-COM
Ustawienia WMS
Ogólne:
- Przenoś uwagi z zamówień - Opcja pozwala na automatyczne przenoszenie uwag z zamówień na dokument magazynowy.
- Uwzględniaj priorytet z zamówień - Opcja pozwala na uwzględnienie priorytetów z zamówień, która będzie wpływać na kolejkowanie zadań realizacji zamówień w systemie WMS.
- Pokazuj stan na lokalizacji tymczasowej - Pokazuj stany dla lokalizacji tymczasowej na kolektorze danych podczas migracji lokalizacji i inwentaryzacji magazynu.
- Ilościowy kod numeru serii - Włączenie tej opcji spowoduje, że ilość na domyślnym kodzie kreskowym będzie wynikać z ilości przyjętej na dokumencie przychodowym, a nie z domyślnej ilości wynoszącej 1. Funkcjonalność systemu WMS pozwala na zastąpienie domyślnej ilości dla kodu numeru serii ilością na pozycji z ostatniego dokumentu przychodowego. Domyślna ilość "1" z kodu kreskowego zastępowana jest ilością z pozycji. Np. przyjmując pozycję gdzie dla danego numeru serii znajduje się 50 sztuk, po zeskanowaniu kodu kreskowego numeru serii przypisanego do pozycji, na kolektor danych zostanie wprowadzone 50 sztuk. Kolejne przyjęcie tej samej pozycji z tym samym numerem serii, edycja istniejącej pozycji w górę lub w dół spowodują nadpisanie poprzedniej wartości dla numeru serii o aktualną ilość pozycji dla numeru serii. Ilość z pozycji dla numeru serii będzie czytana podczas przyjęcia, wydania, tworzenia dokumentów. Jeżeli taki sam numer serii będzie przypisany do wielu artykułów, to ilość jaka będzie pojawia się po zeskanowaniu kodu numeru serii będzie odpowiadała aktualnej ilości dla danego artykułu.
- Automatycznie aktualizuj dane w tabelach - Włączenie tej opcji spowoduje, że dane w tabelach dodatkowych będą automatycznie aktualizowane po każdej zmianie wartości przez system WMS. W przeciwnym wypadku aktualizacja danych w tabelach następuje po jawnym załadowaniu tabeli przez użytkownika. Uwaga! Opcja może mieć wpływ na wydajność systemu Wapro Mag.
- Synchronizuj ust. artykułu - Włączenie tej opcji skutkuje tym, że wszystkie opcje ustawione za pomocą modułu "WMS Artykuł" będą ustawione również na artykułach, które są zsynchronizowane (poprzez synchronizację magazynów) z artykułem w kontekście którego uruchomiono operację.
- Strategia widoczności zadań - Strategie widoczności zadań realizacji zamówień i weryfikacji dokumentów magazynowych.
- Dowolność - Użytkownik może zacząć realizować dowolne zadanie ze wszystkich dostępnych.
- Tylko pierwsze - Użytkownik może zacząć realizować tylko pierwsze zadanie z kolejki.
- Przypisanie - Użytkownik może realizować tylko zadania przedzielone do niego przez kierownika magazynu.
- Ustawienia kodów GS1 - 128 - Jeżeli firma obsługuje towar etykietowany kodami GS1 - 128, to należy ustawić które identyfikatory (AI) odpowiadają za kod artykułu (240) i numeru serii (10). Istnieje możliwość wpisania więcej niż jeden identyfikator artykułu i numeru serii. Aby dodać dwa identyfikatory należy rozdzielić numery separatorem ",". Po zmianie tych ustawień należy zresetować witrynę WMS na serwerze IIS aby zmiany zaczęły obowiązywać.
- Wpisz lokalizacje do słownika Mag - Akcja ta powoduje wpisanie do słownika lokalizacji Maga lokalizacji z systemu WMS. Jeżeli dana lokalizacja znajduje się w słowniku, zostanie ona pominięta.
- Tylko lok. wydawcze - Ustawienie tej opcji spowoduje wpisanie tylko lokalizacji oznaczonych jako wydawcze.
- Strategia obsługi dat artykułów- Strategia ta jest aktywowana gdy użytkownik wykonuje przyjęcie lub migrację na lokalizację zapasową, gdy ten sam asortyment bez numeru serii znajdujący się na tej lokalizacji posiada inną datę ważności lub datę dostawy oraz podczas rozchodu gdy aktywowana jest strategia "Najkrótszy termin ważności" lub "Najstarsza dostawa".
- Nie powiadamiaj - Użytkownik nie jest powiadamiany.
- Powiadamiaj - Użytkownik jest powiadamiany, ale może zatwierdzić przychód lub rozchód.
- Blokuj - Użytkownik jest powiadamiany, że nie może zatwierdzić przychodu lub rozchodu. Wyjątkiem jest użytkownik z prawami WMS_Admin lub WMS_Kierownik_Magazynu.
- Obsługa minimalnego term. ważności - Włączenie obsługi minimalnego terminu ważności powoduje, że system WMS podczas realizacji przyjęcia lub wydania, sprawdza jaki jest podany na artykule w dniach minimalny termin ważności. Dodatkowo termin ważności może być podany na pozycji dokumentu magazynowego lub zamówienia. Jeżeli system stwierdzi że przyjmowany lub wydawany towar, przekracza zadany minimalny termin ważności, to w zależności od włączonego trybu system wykona odpowiednią akcję. Więcej informacji znajduje się tutaj.
- Brak - Użytkownik nie jest powiadamiany, wyłączenie obsługi tej opcji.
- Powiadamiaj - Użytkownik jest powiadamiany, ale może zatwierdzić przychód lub rozchód.
- Blokuj - użytkownik jest powiadamiany i nie może zatwierdzić przychodu lub rozchodu (jest blokowany). Wyjątkiem jest użytkownik z prawami WMS Kierownik Magazynu lub WMS Admin.
- Wymagalność komentarza - Wymóg wpisania komentarza do realizacji przychodu lub rozchodu na kolektorze danych przez magazyniera.
- Brak - Komentarz nie jest wymagany.
- Przychód - Komentarz będzie wymagany tylko podczas weryfikacji przychodu.
- Rozchód - Komentarz będzie wymagany tylko podczas realizacji wydania.
- Przychód i rozchód - Komentarz będzie wymagany zarówno podczas weryfikacji przychodu oraz realizacji wydania.
- Domyślna lokalizacja dla migracji dokumentów - Numer lokalizacji, jaki będzie podpowiadany podczas wykonywania migracji dokumentów za pomocą systemu WMS. Więcej informacji znajduje się tutaj.
Przychód:
- Podpowiadaj tylko lokalizacje zapasowe - Tylko lokalizacje zapasowe będą uwzględniane w podpowiadaniu lokalizacji dla przyjęcia.
- Pokazuj ponownie uwagi - Ustawienie powoduje podczas zatwierdzenia weryfikacji przyjęcia na kolektorze danych ponowne pokazanie uwag do zamówienia/dokumentu. Magazynier przed zakończeniem zadania musi ponownie potwierdzić, że zaznajomił się z uwagami.
- Strategia Przyjęcia dokumentu - Strategia weryfikacji dokumentów przychodowych.
- Brak modyfikacji - Dokumenty przychodowe nie są modyfikowane, niezależnie od wyniku weryfikacji przychodu. Wszystkie niezweryfikowane pozycje nadal są obecne na dokumencie. Są one opisywane w raporcie weryfikacji oraz dokument zostaje oznaczony odpowiednią etykietą.
- Modyfikacja - Usuwa z dokumentu przychodowego wszystkie niezweryfikowane pozycje. Jednak dalej są one opisywane w raporcie weryfikacji oraz dokument zostaje oznaczony odpowiednią etykietą.
- Przesunięcie międzymagazynowe - Wszystkie niezweryfikowane pozycje są przenoszone dokumentem MM na wskazany magazyn. Jednak dalej są one opisywane w raporcie weryfikacji oraz dokument zostaje oznaczony odpowiednią etykietą.
- Magazyn - Wybór domyślnego magazynu dla przesunięć międzymagazynowych. Funkcja dostępna po wybraniu "Strategii przyjęcia dokumentu" ustawionej na "Przesunięcie międzymagazynowe" Do wyboru:
- Podpowiadanie lokalizacji - Sugerowana będzie ostatnia lokalizacja na którą towar został położony. Kolejność pozycji ustalana jest na podstawie indeksu lokalizacji. Przy zaznaczonej opcji podpowiadania lokalizacji zapasowych, będą proponowane zapasowe lokalizacje.
- Brak podpowiedzi - Dla artykułów nie będą sugerowane żadne lokalizacje. Kolejność pozycji przychodowych będzie ustalana według nazewnictwa artykułów.
- Ostatnia lokalizacja, gdzie położ - Dla artykułu sugerowana jest ostatnia lokalizacja na którą został przyjęty towar. Kolejność pozycji będzie ustalana według numerów indeksów lokalizacji.
- Najbliższa pusta lokalizacja - Dla artykułu sugerowana jest najbliższa pusta lokalizacja, koło której ostatni raz został przyjęty towar. Pusta lokalizacja to taka na której nie znajduje się żaden towar. Do poprawnego działania funkcjonalności wymagane jest uzupełnienie indeksów lokalizacji w "Zarządzaniu lokalizacjami WMS". Jeżeli lokalizacje w systemie WMS będą posiadać identyczne indeksy system podpowie pierwszą pustą lokalizację na podstawie kolejności alfanumerycznej.
- Parametr przyjęcia - Dodatkowy parament jaki będzie wyświetlany podczas przyjęcia towaru na magazyn.
- Brak - Na liście pozycji przychodowych nie pojawi się żaden dodatkowy parametr.
- Rotacja - Na liście pozycji przychodowych pojawi się parametr rotacji dla danego artykułu.
- Odbiorcy odbiorą - Na liście pozycji przychodowych pojawi się ilość zamówiona przez odbiorców dla danego artykułu.
- Skala rotacji - Skala dla parametru rotacji. Możliwe wartości rotacji to 0 - 10. Skala rotacji jest ustalana indywidualnie według potrzeb i określa ilość możliwych poziomów dla parametru rotacji.
- Łączenie zamówień/dokumentów - Parametr pozwalający na łączenie dokumentów przychodowych (z wyłączeniem dokumentów PW) lub zamówień do dostawcy wystawionych na tego samego kontrahenta.
- Nie łącz - Zamówienia/dokumenty nie będą łączone.
- Łącz w obrębie jednego magazynu - Zamówienia/dokumenty będą łączone w obrębie jednego magazynu.
- Łącz w obrębie wielu magazynów - Zamówienia/dokumenty będą łączone w obrębie wielu magazynów z załączonym systemem WMS.
- Nadaj numer dokumentu - Parametr odpowiedzialny jest za to czy numer dokumentu magazynowego nadaje się już w trakcie realizacji zamówienia czy po jego zatwierdzeniu. Wartość domyślna: W trakcie realizacji.
- W trakcie realizacji - Numer dokumentu magazynowego jest nadawany podczas rozpoczęcia realizacji zamówienia na kolektorze danych lub POSie.
- Po zatwierdzeniu - Numer dokumentu magazynowego zostaje nadany gdy realizacja zamówienia zostanie zatwierdzona na kolektorze danych lub POSie.
- Strategia wpisywania wagi - Opcja pozwala na wprowadzenie jednostkowej wagi towaru dla artykułu podczas weryfikacji przyjęcia.
- Brak - Podczas weryfikacji przyjęcia zablokowana jest możliwość wpisywania wagi.
- Pozwalaj - Podczas weryfikacji przyjęcia system WMS pozwala na wpisanie wagi jednak nie jest to wymagane.
- Wymagana - System WMS będzie wymagał wpisania wagi dla wszystkich pozycji na dokumencie. Jeżeli waga nie zostanie uzupełniona, system WMS nie pozwoli na zatwierdzenie przyjęcia dokumentu.
- Jednostka wagi - Jednostka, w kontekście której będzie wpisywana waga jednostkowa dla pozycji na dokumencie.
Nie ma możliwości łączenia zamówień z dokumentami magazynowymi.
Rozchód:
- Wydanie tylko z lokalizacji wydawczych - Po włączeniu tej opcji wydanie towarów będzie możliwe tylko z lokalizacji wydawczych. Jeżeli na lokalizacji wydawczej zabraknie towaru, magazynier musi wykonać migrację towaru z lokalizacji zapasowej lub, jeżeli dla artykułu są wprowadzone odpowiednie ustawienia, system wygeneruje zlecenie migracji dla danego towaru.
- Dezaktywowanie lok. mobilnych - Automatyczna dezaktywacja lokalizacji mobilnej po realizacji zamówienia. Opcja ta automatycznie dezaktywuje lokalizację mobilną która została przypisana do konkretnego zamówienia.
- Generowanie dokumentu handlowego - Po włączeniu tej opcji system WMS automatycznie wygeneruje sprzedażowy dokument handlowy dla poprawnie zrealizowanego wydania zamówienia/dokumentu wydania zewnętrznego. System generuje tylko i wyłącznie faktury krajowe VAT w walucie PLN. faktury walutowe, zaliczkowe i paragony nie są obsługiwane przez system.
- Pokazuj ponownie uwagi - Opcja ta podczas zatwierdzania realizacji wydania na kolektorze danych lub POSie odpowiada za ponowne pokazywanie uwag do zamówienia/dokumentu. Magazynier przed zakończeniem zadania musi jeszcze raz potwierdzić że zaznajomił się z uwagami. Wartość domyślna: nie pokazuj.
- Strategia wydania dokumentu - Strategia weryfikacji dokumentów rozchodowych.
- Brak modyfikacji - Dokumenty rozchodowe nie są modyfikowane, niezależnie od wyniku weryfikacji wydania. Wszystkie niezweryfikowane pozycje nadal są obecne na dokumencie. Są one opisywane w raporcie weryfikacji oraz dokument oznaczany jest odpowiednią etykietą.
- Modyfikacja - Usuwa z dokumentu rozchodowego wszystkie niezweryfikowane pozycje. Jednak dalej są one opisywane w raporcie weryfikacji oraz dokument oznaczany jest odpowiednią etykietą.
- Podpowiadanie lokalizacji - Podpowiadanie lokalizacji dla dokumentów rozchodowych.
- Brak podpowiedzi - Dla artykułów nie będą podpowiadane żadne lokalizacje. Kolejność pozycji rozchodowych będzie ustalana według nazewnictwa artykułu.
- Rozchodowanie całej lokalizacji wydawczej - Niezależnie od ilości artykułu na lokalizacjach zapasowych i wydawczych, podpowiadane są lokalizacje wydawcze. Lokalizacje zapasowe są podpowiadane dopiero, gdy nie ma stanu na lokalizacjach wydawczych. Kolejność pozycji będzie ustalana według ilości od najmniejszej na danej lokalizacji i indeksów lokalizacji.
- Limit rozchodu na dla lokalizacji wydawczej - Jeżeli dla artykułu jest zdefiniowana maksymalna ilość którą można pobrać z lokalizacji wydawczej i jest ona przekroczona, proponowana jest lokalizacja zapasowa. Jeżeli ta ilość nie jest przekroczona, to proponowana jest lokalizacja wydawcza. Kolejność pozycji będzie ustalana według algorytmu czy wydać z lokalizacji zapasowej czy wydawczej i indeksów lokalizacji.
- Podpowiadanie kolejnego zamówienia - Podpowiadanie kolejnego zamówienia dla tego samego kontrahenta po zakończeniu realizacji wydania. Zamówienia w trybie multipickingu nie będą podpowiadane (tylko kolektor danych Android i POS)
- Brak podpowiedzi - Po zakończeniu realizacji wydania nie będzie podpowiadane kolejne zamówienie.
- Powiązane zamówienie - Po zakończeniu realizacji wydania podpowiadane będzie zamówienie, które jest powiązane z wcześniej zrealizowanym zamówieniem.
- Kolejne zamówienie - Po zakończeniu realizacji wydania system podpowie kolejne zamówienie dla tego samego kontrahenta, według kolejności ustalonej przez system WMS.
- Powiązane lub kolejne zamówienie - Po zakończeniu realizacji wydania system podpowie powiązane zamówienie, a jeżeli takiego nie będzie to zostanie podpowiedziane kolejne zamówienie dla tego samego kontrahenta, według kolejności ustalonej przez system WMS.
- Łączenie zamówień/dokumentów - Parametr pozwalający na łączenie dokumentów rozchodowych (z wyłączeniem dokumentów wewnętrznych) lub zamówień od odbiorcy wystawionych na tego samego kontrahenta.
- Nie łącz - Zamówienia/dokumenty nie będą łączone.
- Łącz w obrębie jednego magazynu - Zamówienia/dokumenty będą łączone w obrębie jednego magazynu.
- Łącz w obrębie wielu magazynów - Zamówienia/dokumenty będą łączone w obrębie wielu magazynów z załączonym systemem WMS.
- Ponowna weryfikacja - Strategia widoczności zadań ponownej weryfikacji zamówień/dokumentów magazynowych.
- Dowolność - Użytkownik może rozpocząć dowolną ponową weryfikację ze wszystkich dostępnych.
- Tylko przypisani - Użytkownik może rozpocząć ponowną weryfikację tylko i wyłącznie w momencie kiedy został do niej przypisany przez kierownika magazynu.
- Wydawanie artykułów wg. dat - Wydanie artykułów według dat ważności.
- Dowolność - System nie sprawdza daty ważności ani daty dostawy wybranego numeru serii.
- Najstarsza dostawa - System sprawdza czy wybrany artykuł pochodzi z najstarszej dostawy. Jeżeli nie, to użytkownik jest o tym informowany.
- Najkrótszy termin ważności - System sprawdza czy wybrany artykuł ma najkrótszą datę ważności. Jeżeli nie, to użytkownik jest o tym informowany.
- Nadaj numer dokumentu - Parametr odpowiedzialny jest za to czy numer dokumentu magazynowego nadaje się już w trakcie realizacji zamówienia czy po jego zatwierdzeniu. Wartość domyślna: W trakcie realizacji.
- W trakcie realizacji - Numer dokumentu magazynowego jest nadawany podczas rozpoczęcia realizacji zamówienia na kolektorze danych lub POSie.
- Po zatwierdzeniu - Numer dokumentu magazynowego zostaje nadany gdy realizacja zamówienia zostanie zatwierdzona na kolektorze danych lub POSie.
- Tryb realizacji wydania - Tryb realizacji wydania zamówień/dokumentów magazynowych.
- Klastyczny - Pierwszy etap realizacji wydania odbywa się za pomocą kolektora/POSa. System na tych urządzeniach pokazuje listę pozycji, podpowiada lokalizację, użytkownik skanuje kody artykułów itd.
- Wydruk - Pierwszy etap realizacji realizowany jest za pomocą wydruku papierowego. System automatycznie decyduje z jakich lokalizacji zebrać towar, biorąc pod uwagę ustawienia WMS rozchodu. Następnie te lokalizacje z pozycjami dokumentu drukowane są na wydruku papierowym.
- Automatyczna ponowna weryfikacja - Opcja ta domyślnie ustawia dla zamówień i/lub dokumentów magazynowych ponowną weryfikację. W zależności od parametru "Ponowna weryfikacja" dowolny pracownik bądź wyznaczony przez kierownika magazynu będzie mógł wykonać ponowne sprawdzenie poprawności zebranego asortymentu.
- Brak - Brak automatycznej ponownej weryfikacji.
- Zamówienie - Ponowna weryfikacja będzie domyślna dla zamówień od odbiorcy.
- Dokument magazynowy - Ponowna weryfikacja będzie domyślna dla dokumentów WZ.
- Zam. i dok. mag. - Ponowna weryfikacja będzie domyślna dla zamówień od odbiorcy i dokumentów WZ.
- Realizacja z zablokowanych lokalizacji - Opcja ta działa tylko dla artykułów z załączoną opcją "Rozbijaj rozchody po dostawach" i z przypisanymi numerami serii. Pozwala na pominięcie wydawania z dostaw, które znajdują się na zablokowanych lokalizacjach podczas realizacji zamówienia na dokument rozchodowy.
- Realizuj - Jest to domyślne zachowanie systemu WMS. Polega na zrealizowaniu na dokument rozchodowy pozycji z dostawy z danym numerem serii znajdujących się w pewnej ilości na lokalizacjach zablokowanych do wydania.
- Pomijaj - System WMS podczas realizacji zamówienia na dokument rozchodowy sprawdza czy dana dostawa z danym numerem serii znajduje się na lokalizacji zablokowanej do wydania. System WMS taką dostawę pominie i spróbuje wybrać inną dostawę, która jest dostępna i znajduje się na niezablokowanych lokalizacjach. Jeżeli jednak nie będzie dostępna żadna inna dostawa dla danego artykułu, to system WMS i tak zrealizuje rozchód z dostawy znajdującej się na zablokowanych lokalizacjach.
- Blokuj - Opcja działa tak samo jak opcja "Pomijaj", jednak, gdy okaże się że nie ma dostępnej żadnej innej dostawy i musi nastąpić realizacja z dostawy znajdującej się na zablokowanych lokalizacjach, to system WMS zablokuje taką realizację zamówienia i poinformuje o tym użytkownika.
- Domyślna kasa - Opcja odpowiada za to jaka kasa w programie WAPRO Mag będzie używana podczas tworzenia dokumentów handlowych z wybraną formą płatności na zamówieniu, która generuje dokument KP (np. gotówka).
- Kasa główna - zawsze używana jest kasa główna, oznaczona symbolem KG.
- Domyślna kasa użytkownika - używana jest kasa zdefiniowana w ustawieniach danego użytkownika. Użytkownikiem dla którego pobierane jest to ustawienie, jest magazynier kończący realizację wydania. Dlatego wszystkim osobom pracującym w systemie WMS należy skonfigurować ten parametr.
- Drukarka dla specyfikacji wydania - Domyślna drukarka używana podczas papierowego wydania za pomocą POSa.
Kolektor/POS:
- Rozmiar kafelka listy - Parametr odpowiada za wielkość pozycji wyświetlanych na listach na kolektorze.
- Mały - Kafelki dla wszystkich użytkowników będą małego rozmiaru. Dla użytkowników z własnym ustawieniem rozmiaru, tutejsze ustawienia nie będą brane pod uwagę.
- Średni - Kafelki dla wszystkich użytkowników będą średniego rozmiaru. Dla użytkowników z własnym ustawieniem rozmiaru, tutejsze ustawienia nie będą brane pod uwagę.
- Duży - Kafelki dla wszystkich użytkowników będą dużego rozmiaru. Dla użytkowników z własnym ustawieniem rozmiaru, tutejsze ustawienia nie będą brane pod uwagę.
- Identyfikator artykułu - Wybór parametru dla artykułu po jakim artykuł będzie identyfikowany na listach na kolektorze.
- Nazwa artykułu - Artykuł będzie identyfikowany po nazwie.
- Indeks katalogowy - Artykuł będzie identyfikowany po indeksie katalogowym.
- Indeks handlowy - Artykuł będzie identyfikowany po indeksie handlowym.
- Kod kreskowy - Artykuł będzie identyfikowany po kodzie kreskowym.
- Nazwa artykułu - Parametr odpowiedzialny jest za wyświetlanie nazwy artykułu na kolektorze danych, POSie i konsoli magazynowej.
- Pełna - Wyświetlana jest nazwa artykułu + nazwa c.d.
- Skrócona - Wyświetlana jest tylko nazwa artykułu.
- Oryginalna - Wyświetlana jest tylko nazwa oryginalna.
- Tryb okna do wpisywania ilości - Tryb pokazywania okna do wpisywania ilości podczas wykonywania operacji na kolektorze danych.
- Nie pokazuj - Po zeskanowaniu towaru nie pojawia się okno do wpisywania ilości. Dodaje się ilość wynikająca z kodu kreskowego.
- Pokazuj zawsze - Po zeskanowaniu towaru automatycznie pojawia się okno do wpisywania ilości.
- Pokazuj gdy różne od 1 - Po zeskanowaniu towaru automatycznie pojawia się okno do wpisywania ilości gdy ilość na pozycji jest różna od 1. Jeżeli nie, to dodaje się automatycznie ilość 1.
- Tryb ilości ponownej weryfikacji - Podczas ponownej weryfikacji w module WMS POS opcjonalnie mogą być podpowiadane ilości danego artykułu dla danego dokumentu magazynowego.
- Nie podpowiadaj - Ilości nie będą podpowiadane.
- Podpowiadaj - Ilości będą podpowiadane.
- Blokowanie N ilości - Opcja pozwala na zablokowania N ilości podczas wydawania towaru. Opcja ma wpływ na opcję wyboru ilościowego:
- Standard bez blokowania - Standardowe działanie aplikacji.
- Standard z blokowaniem - Blokowanie możliwości wprowadzania N ilości na dokumentach rozchodowych.
- Auto bez blokowania - Podczas skanowania artykułu pojawia się okno do wpisania ilości.
- Auto z blokowaniem - Zachowanie analogiczne jak standardowe.
- Skanuj kod do formularza - Włączenie tej opcji powoduje, że w widokach gdzie można wpisywać z klawiatury kod kreskowy artykułu, po wykonaniu skanu system zeskanowany kod wpisze do formularza a nie przejdzie do następnego widoku.
- Wyświetlaj formę dostawy - Włączenie tej opcji powoduje, że na kolektorze danych oraz module WMS POS na liście zadań na każdej pozycji pojawi się wybrana forma dostawy.
Konsola:
- Identyfikacja kontrahenta - Identyfikator kontrahenta, po którym identyfikowany jest kontrahent na konsoli magazynowej.
- Nazwa kontrahenta - Na konsoli magazynowej będzie wyświetlana nazwa kontrahenta. Jest to wartość domyślna ustawienia.
- Numer kontrahenta - Na konsoli magazynowej będzie wyświetlany numer kontrahenta w miejscu jego nazwy.
- Wyświetlaj formę dostawy - Włączenie tej opcji powoduje, że na konsoli magazynowej na wyświetlanej liście zadań na każdej pozycji pojawi się wybrana forma dostawy.
Spedycja:
- Operatorzy przesyłek WMS - Opcja ta pozwala na zdefiniowanie,którzy operatorzy przesyłek z Maga będą dostępni przy dodawaniu paczek podczas realizacji wydania.
- Ustawienia wydruku - Ustawienia wydruku etykiet na paczki.
- Szerokość etykiety - Szerokość drukowanej etykiety w cm.
- Wysokość etykiety - Wysokość drukowanej etykiety w cm.
- Obrót - Obrót etykiety względem wydruku.
- Kod kreskowy - Czy na etykiecie ma być drukowany kod kreskowy.
- Ilość etykiet na szer. - Ilość drukowanych etykiet na szerokość
- Ilość etykiet na wys. - Ilość drukowanych etykiet na szerokość.
- Obramowanie - Czy ma być drukowane obramowanie na etykiecie.
- Kontrahent - Która nazwa kontrahenta ma być drukowana na etykiecie.
- Nazwa - Na etykiecie będzie drukowana nazwa z pola "Nazwa kontrahenta" z okna edycji kontrahenta.
- Pełna nazwa - Ne etykiecie będzie drukowana nazwa z pola "Pełna nazwa" z okna edycji kontrahenta.
- Numer - Który numer ma być drukowany na etykiecie.
- Nr dokumentu - Na etykiecie będzie drukowany numer dokumentu.
- Nr zamówienia - Ne etykiecie będzie drukowany numer zamówienia.
- Drukarka etykiet - Nazwa drukarki na której będą drukowane etykiety spedycji WMS.
- Drukarka zawartości paczek - Nazwa drukarki na której będą drukowane etykiety zawartości paczek.
- Drukarka listów przewozowych - Nazwa drukarki na której będą drukowane etykiety spedycji WMS.
- Powiadomienia dla paczek - Opcja ta podczas kończenia weryfikacji dokumentu odpowiada za to czy system: nie powiadamia, powiadamia czy całkowicie blokuje zatwierdzenie wydania, gdy nie są podane żadne paczki.
- Powiadamiaj - Podczas zatwierdzania realizacji wydania wyświetlany jest komunikat o braku wprowadzonych paczek. Magazynier może zignorować komunikat i zamknąć realizację.
- Nie powiadamiaj - Nie będzie wyświetlany komunikat o braku wprowadzonych paczek podczas zamykania realizacji wydania.
- Blokuj - Zatwierdzanie realizacji wydania jest blokowanie, dopóki nie zostanie wprowadzona chociaż jedna paczka.
- Data startowa dla paczek - Data startowa dla pokazywania niewydanych paczek. Jeżeli jest ustawiona, to system pokazuje w module wydanie paczek dla kierowcy, tylko paczki od zaznaczonej daty. Jeżeli data nie jest ustawiona to pokazywane są wszystkie paczki utworzone od momentu startu systemu.
- Kolejność na liście przewozowym - Parametr po którym ustawiana jest kolejność paczek na liście przewozowym.
- Nazwa kontrahenta - Pozycje na liście przewozowym sortowane będą po nazwie kontrahenta. Jest to wartość domyślna.
- Numer dokumentu - Pozycje na liście przewozowym będą sortowane po numerze dokumenty handlowego. Jeżeli nie będzie utworzonego dokumentu handlowego, to sortowanie będzie po numerze dokumentu magazynowego.
Wydruk:
- Wydruk dokumentu rozchodowego - Ustawienia dokumentu rozchodowego.
- Wydruk dokumentu handlowego - Ustawienia dokumentu handlowego.
- Wydruk etykiet paczek - Parametr odpowiada za możliwość wydruku etykiet dla paczek na kolektorze danych lub w module WMS POS po zakończeniu realizacji wydania. Opcja ta jest wymagana dla wydruku etykiet operatorów przesyłek zintegrowanych z modułem WMS Kurier.
- Wydruk zawartości paczek - Włączenie tej opcji umożliwia wydrukowanie raportu zawartości paczek na kolektorze danych lub w module WMS POS po zakończeniu realizacji wydania.
Kompletacja:
- Strategia kompletacji - Strategia kompletacji WMS, gdzie do wyboru jest wersja "Uwzględniaj stan magazynowy", a co za tym idzie wykorzystanie w pierwszej kolejności ilości dostępnej dla artykułu przy wydaniu kompletu lub wersja "Tylko kompletacja", która uniemożliwia wykorzystanie stanów artykułu i kompletacja WMS odbywa się zawsze podczas realizacji zamówienia. Tym samym artykuł podlegający kompletacji WMS w tej wersji nie może mieć stanów magazynowych.
- Typ dokumentu przychodowego - Typ dokumentu przychodowego, na który ma być przyjmowany artykuł podlegający kompletacji WMS. Domyślna wartość - PW.
- Typ dokumentu rozchodowego - Typ dokumentu rozchodowego, na który mają być rozchodowywane składniki kompletu. Domyślna wartość - RW.
Więcej informacji znajduje się tutaj.
Multipicking:
- Strategia realizacji - Parametr pozwalający na wybór strategii, według której będą łączone zamówienia od odbiorcy podczas ich realizacji.
- Brak - Funkcjonalność jest wyłączona. System nie będzie łączył zamówień.
- Multipicking 1 - System będzie łączył zamówienia, na których występuje tylko jedna pozycja, w ilości 1 szt. oraz nie powtarza się asortyment pomiędzy zamówieniami. Dla tej strategii nie jest wymagane stosowanie lokalizacji mobilnej. Zamówienia, które mogą być połączone wg tej strategii, na kolektorze, urządzeniu POS i konsoli będą oznaczone symbolem "1".
- Multipicking N - System będzie łączył zamówienia, które spełniają wszystkie ustawione poniżej parametry. Dla tej strategii wymagane jest stosowanie lokalizacji mobilnych, która musi zostać zeskanowana po zeskanowaniu kodu artykułu. Lokalizacja ta zostanie przypisana do zamówienia i będzie proponowana po skanie kolejnych artykułów z danego zamówienia. Zamówienia, które mogą być połączone wg tej strategii, na kolektorze, urządzeniu POS i konsoli będą oznaczone symbolem "N".
- Maks. liczba zamówień - Maksymalna liczba zamówień, jaka może być połączona w ramach jednego zadania realizacji. Możliwość wprowadzenia liczby od 1 do 10.
Przykład: Ustawiono parametr Maks. liczba zamówień = 4. Oznacza to, że będzie można zrealizować w ramach jednego zadania maksymalnie 4 zamówienia. Jeżeli przekazano do realizacji 6 zamówień, będą one zgrupowane w dwa zadania realizacji: pierwsze zadanie z 4 zamówieniami i drugie zadanie z 2 zamówieniami (przy czym w przypadku tych 2 zamówień pracownik może poczekać z ich realizacją aż będzie ich więcej).
- Maks. liczba pozycji na zamówieniu - Opcja dostępna tylko dla strategii "Multipicking N". Maksymalna liczba pozycji na zamówieniu. Możliwość wprowadzenia liczby od 1 do 10.
Przykład: Maks. liczba pozycji na zamówieniu = 3. Oznacza to, że będzie można wspólnie zrealizować tylko te zamówienia, których liczba pozycji nie przekracza 3. Jeżeli na zamówieniu znajduje się więcej niż zdefiniowana maksymalna liczba pozycji, będzie ono realizowane osobno.
- Maks. ilość dla pozycji zamówienia - Opcja dostępna tylko dla strategii "Multipicking N". Maksymalna ilość dla pozycji zamówienia. Możliwość wprowadzenia liczby od 1 do 10.
Przykład: Maks. ilość dla pozycji zamówienia = 3. Oznacza to, że będzie można wspólnie zrealizować tylko te zamówienia, na których pozycje występują w ilości nie większej niż 3. Jeżeli chociaż jedna z pozycji na zamówieniu przekracza maksymalną ilość to całe zamówienie będzie realizowane osobno.
Ustawienia multipickingu WMS dotyczą konfiguracji strategii realizacji zamówień od odbiorcy na kolektorze i urządzeniu POS. Funkcjonalność ta pozwala na jednoczesną realizację wielu zamówień w ramach jednego zadania pobrania towarów z lokalizacji.
Pracownik przed akceptacją zadania realizacji na kolektorze i urządzeniu POS jest informowany o ilości zamówień do zebrania. Jeżeli uzna, że na chwilę obecną ilość zamówień jest za mała może poczekać z realizacją aż będzie ich więcej (pamiętając, że ilość zamówień dla jednego zadania nie może przekroczyć ilości zdefiniowanej dla parametru "Maks. liczba zamówień"). Po zatwierdzeniu realizacji, zamówienia automatycznie zostaną oznaczone do ponownej weryfikacji, którą będzie mógł wykonać ten sam magazynier, który realizował pierwszy etap.
Uwaga! Zamówienia, na których znajduje się artykuł z zaznaczoną opcją "Kompletacja WMS" nie są brane do strategii multipickingu. Ponadto, jeżeli na zamówieniu znajduje się usługa - nie jest ona brana pod uwagę. Oznacza to, że jeżeli wybrano, np. strategię "Multipicking 1", a na zamówieniu znajduje się towar (spełniający warunki tej strategii) oraz usługa, zamówienie to będzie wzięte do realizacji w ramach wybranej strategii.